Chystáte se na dovolenou? Nedávejte zlodějům šanci…

vydáno:

Letní období je časem zasloužené dovolené, ale také rájem pro zloděje. Po příjemně strávených dnech volna se určitě nechcete vrátit domů a zjistit, že jste měli nezvanou návštěvu…

Zabezpečení domu

Ti, kteří měli tu smůlu a vrátili se do vykradeného bytu nebo domu, se shodují, že majetková újma není to nejhorší, co prožívali. Majetek vám většinou nahradí pojišťovna. Ale pocit, že s vašimi osobními věcmi manipuloval někdo cizí, je nepopsatelný… Je několik důležitých věcí, které byste před odjezdem na dovolenou měli vyřešit:

Kvalitní zabezpečení a pojištění

Kvalitní bezpečnostní zámek na dveřích, případně elektronický zabezpečovací systém, je velmi dobrou prevencí proti nevítané návštěvě. Kvalitní pojištění vaší domácnosti na odpovídající pojistnou hodnotu je základem. Připojistit si také můžete například vybavení uložené v zahradním domku. Nenechávejte pootevřená okna. Raději požádejte někoho spolehlivého, aby u vás několikrát, po dobu vaší nepřítomnosti, vyvětral. Pokud by se k vám zloději dostali přes řádně nezajištěné okno, může vám pojišťovna omezit nebo úplně zrušit pojistné plnění.

Přeplněná schránka

Požádejte souseda nebo někoho z rodiny, aby vám pravidelně vybíral poštovní schránku. Reklamní letáky, které několik dnů beze změny čekají ve schránce, jsou jasným signálem, že u vás nikdo není doma.

Rozsvícená světla

Vytvořte dojem, že váš dům nebo byt není prázdný. Instalujte časové spínače na světla a nastavte jejich spínání při setmění. Stejně tak můžete zapínat i televizi.

Informační embargo

Pochlubte se na sociálních sítích se svou dovolenou až po návratu. Předem nikomu nepovolanému nesdělujte, kdy, kam a na jak dlouho se chystáte.

Překážky

Cenné věci patří do trezoru. A to hlavně důležité dokumenty a cennosti, které pro vás mají osobní, nevyčíslitelnou hodnotu. Okna můžete opatřit bezpečnostní fólií, která zamezuje nebo alespoň výrazně ztěžuje jejich rozbití. Čím více překážek potenciálním zlodějům dáte, tím větší máte šanci, že je nepřekonají a vy své věci ochráníte…

Přejeme vám krásné léto, vydařenou dovolenou a šťastný návrat domů.

Přečtěte si také

Je nejvyšší čas na podání přiznání k dani z nemovitých věcí.
Kdo a kdy přiznání podává? Jaké jsou termíny?
A co vám ukládá zákon, když jste loni nemovitost naopak prodali?

vydáno:

číst celý článek

Poradíme vám, jak najít dobrého nájemníka a na co si dát při pronájmu bytu pozor.

vydáno:

číst celý článek

Letní období je časem zasloužené dovolené, ale také rájem pro zloděje. Po příjemně strávených dnech volna se určitě nechcete vrátit domů a zjistit, že jste měli nezvanou návštěvu…

vydáno:

číst celý článek

Dnešní trh, kdy poptávka výrazně převyšuje nabídku, si vyžádal nové postupy prodeje nemovitostí.
Při prodeji formou aukce neplatí pravidlo, že kdo první složí zálohu, nemovitost je jeho.
Aukce je spravedlivější k zájemcům a majiteli přináší vyšší zisk.

vydáno:

číst celý článek

Novela zákona č. 254/2016 přináší s účinností od 1. listopadu 2016 několik změn. Daň z nabytí nemovitých věcí (původní daň z převodu nemovitostí) hradil až dosud prodávající, přičemž kupující byl ručitelem za řádný odvod daně.
Co je tedy nového?

vydáno:

číst celý článek

O svou nemovitost můžeme lehce přijít. Měli bychom si ji tedy pečlivě hlídat, stejně jako svůj ostatní majetek. Poradíme vám, jak na to.

vydáno:

číst celý článek

Od 1. ledna 2016 platí nová pravidla pro nájemníky a majitele bytu. Nové Nařízení vlády přesně specifikuje, kdo a do jaké výše drobné opravy hradí.

vydáno:

číst celý článek

Chystáte se prodat nebo pronajmout svůj byt nebo dům? Pak vás bude zajímat, jaké jsou vaše povinnosti vyplývající z novely zákona o hospodaření energií.

vydáno:

číst celý článek

Kvalitní fotografie nemovitosti jsou pro prezentaci velmi důležité. Jak to udělat, aby na inzerát reagovalo co nejvíce zájemců?

vydáno:

číst celý článek