Jak fotografujeme nemovitost

vydáno:

Kvalitní fotografie nemovitosti jsou pro prezentaci velmi důležité. Jak to udělat, aby na inzerát reagovalo co nejvíce zájemců?

Interiér

Váš dům nebo byt je třeba před fotografováním důkladně připravit. Kromě běžného úklidu je důležité, aby fotografie neobsahovaly osobní věci majitele.

Nejdůležitější je odstranit

  • malé spotřebiče z kuchyňské linky, utěrky, houby, nože a další drobnosti
  • ručníky, mýdla, župany a hygienické potřeby z koupelny a toalety
  • nefotíme domácí mazlíčky a jejich misky a pelíšky
  • pohozené oblečení, suvenýry a jiné drobnosti
  • popelníky a cigarety

Často je dům nebo byt vymalován výraznými barvami. Mnohdy není vymalováno za skříněmi a po odstěhování nábytku místnosti nevypadají pěkně. V takovém případě doporučujeme majitelům novou výmalbu, ideálně bílou barvou. Bílá je symbolem čistoty, navíc prostor prosvětlí a opticky zvětší. V porovnání s cenou nemovitosti jde o minimální investici, která se ve výsledku vyplatí.

Home-staging

Pokud je to potřeba, dodáme na fotografování dekorační předměty, aby interiér působil co nejatraktivněji. Je-li v interiéru hodně nábytku a je možné ho odstěhovat, doporučujeme i tuto variantu. Interiér by měl působit vzdušně a poskytnout zájemcům vlastní představy o jeho využití. Home-staging je pro nás běžným standardem v rámci provize za zprostředkování.

Exteriér

Pozornost věnujeme také okolí domu. Je důležité pořídit fotografie domu z různých úhlů, aby bylo možné do prezentace vybrat takové, které dům prezentují nejlépe a v zájemci vzbudí touhu jít na jeho prohlídku. Tráva by měla být posekaná, pořádek kolem domu je samozřejmostí. Odložené nářadí, dětské hračky nebo přeplněné popelnice u domu rozhodně do prezentace nepatří.

Fotografování

Z výše popsaných důvodů trvá fotografování nemovitosti 1 – 2 hodiny, často i déle. Nemáte-li k dispozici půdorys, dům nebo byt také zaměříme a půdorys připravíme. Do prezentace bytu nebo domu k prodeji i k pronájmu vkládáme půdorys vždy.
Z celkového počtu 100-300 fotografií (dle velikosti nemovitosti) vybereme a vhodně upravíme přibližně 10 nejlepších pro byt a 20 fotografií pro dům. Vždy záleží na konkrétní nemovitosti.

Prezentace

Kvalitní prezentace je velmi důležitá, protože na jejím základě se zájemce rozhoduje, zda chce nemovitost vidět. Špatně prezentovaná nemovitost se sice také prodá nebo pronajme, ale většinou za delší dobu a za nižší cenu.

Přečtěte si také

Je nejvyšší čas na podání přiznání k dani z nemovitých věcí.
Kdo a kdy přiznání podává? Jaké jsou termíny?
A co vám ukládá zákon, když jste loni nemovitost naopak prodali?

vydáno:

číst celý článek

Poradíme vám, jak najít dobrého nájemníka a na co si dát při pronájmu bytu pozor.

vydáno:

číst celý článek

Letní období je časem zasloužené dovolené, ale také rájem pro zloděje. Po příjemně strávených dnech volna se určitě nechcete vrátit domů a zjistit, že jste měli nezvanou návštěvu…

vydáno:

číst celý článek

Dnešní trh, kdy poptávka výrazně převyšuje nabídku, si vyžádal nové postupy prodeje nemovitostí.
Při prodeji formou aukce neplatí pravidlo, že kdo první složí zálohu, nemovitost je jeho.
Aukce je spravedlivější k zájemcům a majiteli přináší vyšší zisk.

vydáno:

číst celý článek

Novela zákona č. 254/2016 přináší s účinností od 1. listopadu 2016 několik změn. Daň z nabytí nemovitých věcí (původní daň z převodu nemovitostí) hradil až dosud prodávající, přičemž kupující byl ručitelem za řádný odvod daně.
Co je tedy nového?

vydáno:

číst celý článek

O svou nemovitost můžeme lehce přijít. Měli bychom si ji tedy pečlivě hlídat, stejně jako svůj ostatní majetek. Poradíme vám, jak na to.

vydáno:

číst celý článek

Od 1. ledna 2016 platí nová pravidla pro nájemníky a majitele bytu. Nové Nařízení vlády přesně specifikuje, kdo a do jaké výše drobné opravy hradí.

vydáno:

číst celý článek

Chystáte se prodat nebo pronajmout svůj byt nebo dům? Pak vás bude zajímat, jaké jsou vaše povinnosti vyplývající z novely zákona o hospodaření energií.

vydáno:

číst celý článek

Kvalitní fotografie nemovitosti jsou pro prezentaci velmi důležité. Jak to udělat, aby na inzerát reagovalo co nejvíce zájemců?

vydáno:

číst celý článek