Pro pronajímatele

Pronajmeme váš byt i dům

Přijdeme se podívat. Bez důkladné prohlídky nemovitosti jí pronajmout neumíme.

Stanovíme reálnou tržní cenu. Máme k dispozici několik nástrojů, jak to udělat co nejpřesněji.

Společně uzavřeme zprostředkovatelskou smlouvu. Domluvíme se na podmínkách, výši nájemného a poplatků za služby a energie.

Do 24 hodin od podpisu zprostředkovatelské smlouvy zalistujeme vaši nemovitost do systému RE/MAX, která sdružuje všechny makléře naší sítě (1293 makléřů – k 25. 9. 2018) a nemovitost se začne párovat s poptávkami našich kolegů z celé ČR, kteří vyhledávají pro své klienty možná právě vaši nemovitost.

Zpracujeme prezentaci vaší nemovitosti. Kvalitní fotodokumentace a popis nemovitosti jsou základem. Vždy přidáváme do prezentace půdorys. Pro zájemce je velmi důležité vidět velikost jednotlivých místností a jejich orientaci v bytě. Pro spolubydlení je často důležité, zda jsou pokoje neprůchozí.

Inzerujeme na našich stránkách re-max.cz a dále na nejnavštěvovanějších českých realitních serverech. Využíváme i dalších příležitostí, jak vhodného nájemníka najít.

Na prohlídkách se vážných zájemců ptáme na vše důležité. Kolik lidí chce v bytě bydlet, z jakých příjmů budou hradit nájemné, kde bydleli dosud a proč chtějí změnu. Zajímají nás také reference předchozího pronajímatele.

Všechny vhodné zájemce důkladně prověříme, abychom vyloučili klienty např. s exekucemi nebo jinými problémy, které mohou evokovat špatnou platební morálku. Na základě výsledků prověření vám doporučíme nejvhodnější zájemce a na vás je konečný výběr nájemníka, který bude obývat váš dům nebo byt.

Připravíme nájemní smlouvu, která bude upravovat podmínky vašeho smluvního vztahu.

Předání nemovitosti včetně odečtu měřidel (elektřina, plyn, voda) je nedílnou součástí předávacího protokolu, stejně jako počet klíčů, které nájemci předáváte. Dále se v protokolu zapíší případné závady. Jeho součástí může být také seznam vybavení, které nájemce přebírá spolu s bytem.

Vyplníme formuláře pro převod elektřiny a plynu a zajistíme změnu odběratele u dodavatelů.

Jsme vám k dispozici i po předání nemovitosti. Zajímá nás, zda vše funguje v souladu s nájemní smlouvou a dobrými mravy a případné problémy vám pomáháme účinně řešit.

aktualizováno: